تطبیق نشانه‌های ظهور

در این وبلاگ، نظرات یک دانشجو نوشته می‌شود، و شاید قابل اعتنای جدی نباشد
 

1. تقویم عربستان معمولاً یک روز از ایران، جلوتر است، آیا این مسأله را لحاظ کرده اید؟

پاسخ: در اول هر ماه قمری، ماه در افق مغرب، تازه از موازات خورشید رد شده. چون خیلی به خورشید نزدیکه، و پشت سر خورشید حرکت می کنه، تنها برا چند لحظه ی بعد از غروب که خورشید پایینه و ماه هنوز بالای افقه، میشه ماه رو دید. چون عربستان در سمت جنوب غرب ایرانه، به افق نزدیکتره و لذا سوال همیشه اینه: "آیا امروز ماه در عربستان دیده خواهد شد و فردا در ایران، یا هر دو در یک روز، خواهند توانست در افق ماه رو ببینند؟" بنابراین همیشه، تقویم عربستان یا همزمان با ایرانه یا یک روز جلوتر، ولی قانون مشخصی در کار نیست. خصوصاً در مورد تقویم عربستان هیچ اطمینانی نیست، چون ظاهراً تنها با شهادت دو نفر، اعلام می کنن که ماه دیده شد و گویا فرقی هم نمی کنه کدوم دو نفر!

2. چه اصراری داری، فلانی را سید خراسانی معرفی کنی؟

پاسخ: هم سیده، هم خراسانیه، هم رهبره و امکان صدور فرمان جنگ و لشکرکشی رو داره چه جوری ازش بگذرم و توی چین و سمرقند دنبال مصداق بگردم؟ من اونقدرها هم که شما ممکنه فکر کنید آدم مذهبی ای نیستم، اما انصاف دارم، شباهت خیلی زیاده، اگه شباهت نبود زیر بار نمی رفتم. الان توی فضای مجازی، بین بچه مذهبی ها شدیداً تبلیغ میشه، که سردار قاسم سلیمانی، همون شعیب بن صالحه، اما می بینید که من به هیچ وجه نپذیرفتم چون نشانه ها مطابقت نداره.

3. سال 94 قطعاً سال ظهوره، ما خاطرجمع باشیم؟

پاسخ: به هیچ وجه، به هیچ وجه، هیچ قطعیتی نیست. تنها چیزی که میشه گفت، اینه که ظرفیتش رو به طور بالقوه داره، بالفعلش با خداست و با دعای فرج شما